sobota, 27 września 2014

Concepts x Brooks Chariot "Mariot"

Amerykański sneakershop Concepts znany jest z fantastycznych kolaboracji - praktycznie każda kolorystyka stworzona z przeróżnymi markami jest strzałem w dziesiątkę. Tym razem Concepts nawiązali współpracę z marką Brooks. Znana z butów do biegania, marka Brook dopiero kilka tygodni temu wstąpiła na rynek retro przywracając swój model Chariot. Informacja przeszła w branży bez większego echa, ale kiedy wszyscy zobaczyli zdjęcia kolorystyki stworzonej z Concepts, Brook może liczyć na wzrost sprzedaży modelu Chariot.

Pierwsze co rzuca się w oczy to fantastyczny dobór kolorów podkreślony przez całkowicie biały midsole, jednak ważniejsze jest to co rzuca się w oczy jako drugie - jakość materiałów, która jest znakiem rozpoznawczym kolaboracji Concepts. Zamsz wygląda tak miękko, że aż chcę się w niego wtulić. Nagle Brooks przestają wyglądać jak tanie zastępstwo New Balance, ale jak marka premium. Bardzo podoba mi się też praktycznie niezauważalny branding.

Jeśli przegapiliście premierę na oficjalnej stronie Concepts, to Brooks Chariot "Mariot" można jeszcze kupić w sklepie SNS za 140 euro.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz