poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Recenzja - Onitsuka Tiger Colorado Eighty-Five "New York Marathon"

Oto pierwsza recenzja: Onitsuka Tiger Colorado Eighty-Five w kolorystyce "New York Marathon".


Przed wami jedna z trzech par znajdujących się w "Marathon Pack" wydanym wiosną tego roku przez Onituska Tiger. W zestawie znalazły się też Mexico 66 "Paris" i California 78 "Tokyo". Zestaw ten upamiętnia trzy największe maratony na świecie -  w Paryżu, Tokio i Nowym Jorku. Ja posiadam parę nowojorską i właśnie jej dotyczy ta recenzja.


Zaczynając od jakości wykonania - w zasadzie nie ma się do czego przyczepić - nie ma odprysków farby, brak strzępiących się nitek i dużych śladów po kleju. Buty są solidnie wykonane i sprawiają wrażenie wytrzymałych.
Jakość wykonania - 9/10


Jakość materiałów jest przyzwoita. Tyle właściwie można powiedzieć. Zamsz jest bardzo cienki, co czyni go bardzo podatnym na zniszczenia. Skóra z której jest wykonane boczne i tylne logo jest syntetyczna i z bliska nie robi dobrego wrażenia, ale z odległości wygląda jak zwykła lakierowana skóra, więc nie jest źle. Dobrze natomiast oceniam jakość siateczki i elementów plastikowych. Spodobała mi się również pianka - nie zbyt twarda, ale również nie zbyt miękka - w sam raz do noszenia cały dzień. 
Jakość materiałów - 8/10


Buty są niezwykle wygodne, moim zdaniem biją na głowę wszystkie modele z systemem Air Max, ale nie są tak wygodne jak choćby New Balance 574 lub 576 (nie mówiąc o wyższych modelach). Jak już wcześniej wspomniałem w Colorado Eighty-Five można chodzić cały dzień i nie odczuwać zmęczenia stopy. Polecam je wszystkim osobom, które muszą długo stać w pracy, ale również uczniom i studentom.

Wygoda - 9/10Wiem, że przyczepność w takim rodzaju obuwia nie jest zbyt ważna, ale ja gram w koszykówkę i jest to dla mnie bardzo ważny atrybut, zarówno na boisku jak i poza nim. Przyznam, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony przyczepnością w tym modelu - tydzień noszenia i ani razu się nie poślizgnąłem. Uważam to za wielki plus, ponieważ zarówno w Air Maxach, jak i New Balance, trakcja nie stoi na najwyższym poziomie. Jak na biegówki przyczepność w Colorado Eighty-Five była wzorowa

Przyczepność - 9,5/10


Dzięki bardzo cienkiej cholewce i  językowi, buty znakomicie dopasowują się do stopy. Bardzo dobrze przylegają do stopy, a dzięki "odchudzonej" cholewce są bardzo lekkie. Jedyne co mi przeszkadza to to że język jest bardzo cienki. Ja jestem przyzwyczajony do grubych i mięsistych języków wykonanych z meshu, dzięki którym sznurówki można zawiązać do oporu. Jednakże w tych butach,  nie trzeba bardzo mocno wiązać, aby uzyskać wymagane dopasowanie. Zatem koniec, końców wszystko wychodzi na plus.

Dopasowanie do stopy - 9/10


Warte wspomnienia są detale. We wszystkich trzech parach znajdujących się w "Marathon Pack", tylne logo Onitsuka Tiger zastąpiono nazwą miasta - w tym przypadku Nowy Jork. Ponadto, każda para ma z boku pięty wybitą odległość 42,195 km. Jest to odległość każdego z tych maratonów, a ponad to jest to dystans klasycznego maratonu greckiego.


Kolejnym detalem wartym wspomnienia są końcówki sznurówek - są metalowe, co bardzo dobrze wygląda, a przy okazji jest bardzo praktyczne - ilekroć każdemu z nas strzępiły się końcówki sznurówek ? Dzięki metalowemu wykończeniu przestaje to być problemem. Na koniec najciekawszy, przynajmniej moim zdaniem, dodatek - na wkładkach, oprócz zwykłego loga OT, znajdziemy też mapę maratonu, w tym przypadku - nowojorskiego.

Jakość dodatków - 8,5/10


Podsumowując, buty są solidnie wykonane, z przyzwoitej jakości materiałów. Niestety wystarczył tylko tydzień, aby pojawiły się ślady użytkowania. Niemniej jednak są one bardzo wygodne i serdecznie polecam je wszystkim osobom, które muszą dużo stać, lub chodzić. Buty są bardzo kolorwe i świetnie pasują do piaskowych chinosów, co możecie zobaczyć poniżej w segmenice "na nodze". Serdecznie polecam, ja jestem bardzo zadowlolony z zakupu. Poniżej możecie znaleźć filmik na którym pokazuje jak buty wyglądają na nodze, oraz pełną tablicę wyników.

Jakość wykonania - 9/10
Jakość materiałów - 8/10
Wygoda - 9/10
Przyczepność - 9,5/10
Dopasowanie do stopy - 9/10
Jakość dodatków - 8,5/10

Tak buty prezentują się na stopie:

1 komentarz:

  1. Świetny model, ta kolorystyka też bardzo fajna. Według mnie mogą śmiało konkurować nawet z Mexico 66 :). Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń