wtorek, 27 sierpnia 2013

Dzisiaj odwiedziłem Old Silos

Dzisiaj odwiedziłem sklep Old Silos znajdujący się na ulicy Hożej 35 w Warszawie. Poza zdjęciami lokalu przeprowadziłem mini-wywiad ze współwłaścicielem -Wojtkiem.


Skąd się w ogóle wzięła nazwa Old Silos ? Jestem po prostu ciekaw, ponieważ sklep znajduje się w kamienicy.
Generalnie na początku nazwa był abstrakcyjna. Ogólnie jest to biznes rodzinny, który prowadzę z ojcem, no i na mnie przeszła ksywa Silos. Rozkładając to na czynniki pierwsze będzie Old - czyli mój padre-prezes i ja czyli Silos. Tak to już siadło.


Kiedy sklep został założony i co was do tego nakłoniło ?
Sklep powstał w 2010 roku, akurat wtedy kiedy wymyśliłem całą koncepcję, ponieważ była spora luka w polskim rynku. W pól roku, rok po naszym otwarciu powstały trzy, czy cztery inne sklepy, więc nie tylko my zauważyliśmy lukę. Ale działamy sobie twardo od kwietnia-maja 2010. 


Jakie były początki w 2010 ?
Początki ? Wiadomo słabe, ponieważ było bardzo mało butów. Dopiero później masa towarowa zaczęła się powoli zwiększać. Ponadto dostępność była niepewna - zastanawialiśmy się czy nie obrać jakiegoś abstrakcyjnego trybu, jakim by było ściąganie butów ze stanów, czy z Anglii. Na szczęście nie doszło to do skutku, ponieważ jest to bez sensu i nie przyniosłoby zysków. Nie ma co robić outletu, kiedy można sprzedawać najnowszą kolekcję.


Jak na razie macie u siebie tylko Nike, Puma i Adidas - planujecie poszerzenie o nowe marki ?
Plany mamy liczne - mamy bardzo dużo propozycji od innych firm, żeby się rozwijać i ściągać więcej butów, ale trzeba jednak brać siły na zamiary. Polski rynek jest bardzo specyficzny, coś co na zachodzie znika z półek w ciągu trzech godzin, u nas stoi, a potem my to wysyłamy na zachód, ponieważ z stamtąd ludzie zamawiają jak u nich już nie ma. Szkoda, że rynek jest tak mały, nie można przez to ściągać wszystkich modeli i kolorystyk, ponieważ się nie sprzedadzą. Niektóre modele są bardzo drogie, niby wyhypeowane, niby OG i tak dalej, a i tak stoją. Trend kupowania nowych butów, aby czuć się fajnie i świeżo, jest jeszcze nikły w Polsce.

Jak widzisz przyszłość Old Silos ?
Przyszłość widzę tutaj i jeszcze w jakimś innym punkcie. Nie chcemy opcji - jeden sklep naćkany butami, bo na pewno chcemy ich więcej ściągnąć. Tylko otworzyć jeszcze jeden sklep, może na Mokotowie, lub Ursynowie.

Kilka słów dla czytelników butoholika ?
Support Your Local


Old Silos możecie znaleźć w Warszawie na ulicy Hożej 35. Serdecznie polecam odwiedziny - bardzo miła obsługa i spory wybór obuwia z perspektywą na większy.

OLD SILOS Sneakers
 ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa
 godziny otwarcia sklepu stacjonarnego:
 poniedziałek - piątek: 11,00 - 19,00 
sobota: 11,00 - 15,00 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz