niedziela, 8 czerwca 2014

Jordan przywraca wysoką jakość wiosną 2015

Pośród sneakerhead'ów krąży opinia, że jakość Jordanów Retro z roku na rok leci na zbity pysk - ceny rosną, jakość spada. Jest to częściowo prawda - w większości wydań retro jakość jest rozczarowująca, zwłaszcza jeśli pamięta się czasy, kiedy Jordan przykładał dużo większą uwagę do jakości.

 W odpowiedzi na te zarzuty Jordan Brand postanowił podnieść jakość - w 2015 dostępne będą czwórki, siódemki i dziesiątki wykonane z bardzo wysokiej jakości skóry. Ponadto Jordan przywraca dwie kultowe kolorystyki czwórek niewidziane prawie 10 lat - "Columbia" i "Oreo" - kolorystyki znane z bardzo wysokie jakości wykonania. Ponadto JB przywraca Jordan VI "French Blue" oraz zupełnie nową kolorystykę Jordan X "Red/Cement". Wszystkie te kolorystyki mają być z najwyższej półki pod względem jakości.

Niestety razem z poniesieniem jakości, wzrośnie cena - zależnie od kolorystyki będzie to skok o 10 lub 15 procent. Trochę tego nie rozumiem, bo za tą cenę którą już płacimy powinniśmy otrzymywać buty z najwyższej półki. Jednak patrząc na to z perspektywy Jordan Brand, to tak właściwie robią nam przysługę - niezależnie co wrzucą na rynek, to wyprzedaje się w mgnieniu oka.

Summa summarum jestem podekscytowany - kolorystyki są całkiem niezłe (zwłaszcza Oreo) i chętnie dorwałbym którąś z nich w swoje ręce. Mam nadzieję, że w przeliczniku na złotówki, ceny nie będą wyższe niż 700 zł. (to i tak będzie bardzo dużo - lepiej żeby ta skóra była naprawdę niezła)

źródło zdjęć: shoegame oraz solecollector

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz