wtorek, 12 sierpnia 2014

Nike Air Zoom Elite 7

Nike wydało siódmy model z serii Elite - będzie on najlżejszym w historii. Aby uzyskać tak niską wagę projektanci Nike przeprojektowali cholewkę - została ona skonstruowana z połączenia bardzo cienkiego i przewiewnego meshu oraz cienkich warstw Hyperfuse, które łączą całość. Za stabilizację odpowiadają linki FlyWire oraz asymetryczny układ sznurówek.

Zmianom uległ również midsole - został obniżony i teraz spadek między piętą a przedstopiem to tylko 8 milimetrów. Nie zmieniono natomiast systemu amortyzacyjnego - wciąż jest to pojedyncza poduszka zoom z przodu buta. Taka amortyzacja zapewnia szybkie i płynne przejście pięta-palce. Za przyczepność odpowiada cienki wzór trakcyjny - najlepiej trzymać się w nim asfaltu i tartanu - w lesie lub na polu mógłby się zapchać ziemią.

Elite 7 podobnie jak jego poprzednik, to jeden z najlepszych butów startowych na rynku - jest lekki, zapewnia świetną amortyzację i przyczepność. Jeśli biegasz 5K to powinieneś poważnie zastanowić się nad kupnem tego modelu.

Nike Air Zoom Elite 7 są już dostępne na nike.com za 500 złotych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz